Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


 

daniel-cino 

Oblíbená alba

Alba, která má daniel-cino v oblíbených

reklama

10 fotek, 19.12.2017, 33 zobrazení, 7 komentářů | koníčky, jídlo
Ježkovy voči sú naprosto jednoduchý recept pro totální neumětely:
300 g mletých ořechů,300 g moučkového cukru a 200 g másla.
Vše v míse "aprťála paprťála" a pak jen dát na plech vystlaný papírem.
Pečeme při cca 170°C 10-15 minut.
40 fotek, říjen 2016, 77 zobrazení, 18 komentářů
nechápu ty,co si je oškliví,tak libový a dobrý masíčko to je a cenově velice příznivý..je velice variabilní a kuchařské fantazii se meze nekladou..vždy je uvařte tak,aby byly měkké a potom- smažte je v trojbalu,nasekejte je do rizota,udělejte je s omáčkou ,snězte je s vejmrdou jako ovar...
11 fotek, září 2017, 154 zobrazení, 34 komentářů
Řezy jsem si našla na "topreceptech", když jsem hledala nějakou mňamku bez másla ( když tak krutě podražilo ). Osvědčily se na výbornou, všem doma chutnaly. Jen jsem ubrala 1 šlehačku z původních dvou, do těsta dala krystal cukr místo moučky a jen jeden vanik. cukr do jogurtové hmoty. Nedoporučuji dávat želatinu, kterou mám nafocenou, špatně tuhne. Pekla jsem moučník 3x, dvakrát jsem použila želatinovou drť a výsledek byl perfektní. Želatina na nepečený dort je slabý "odvar", moc nefunguje. Přeji dobré chutnání, snad Vás tento lehký moučník osloví :-)
11 fotek, 8.9.2017, 120 zobrazení, 50 komentářů
Potřebovala jsem zpracovat tvaroh, také mě honila mlsná a tak jsem hledala na netu jednoduchý receptík, jak v co nejkratším čase uspokojím svoje chutě. Podařilo se, a za hodinku už jsem mlsala u kafíčka závin :-)
9 fotek, 5.9.2017, 92 zobrazení, 35 komentářů
Nikdy bych nevěřila, že se dá vařit omáčka ze syrové okurky. Do nedávna jsem vařila okurkovou omáčku ze sterilovaných orukek - byla moc dobrá. Ale daleko lepší je tato ze syrové okurky. Recept pochází z Moravského Žižkova od maminky našeho Peťi. Snad zachutná i vám ... S receptem jsem se musela s vámi podělit, je tak jednoduchý a moc dobrý..Přece nebudeme stát u sporáku celý den a raději si vyjdeme ven do přírody :-)
11 fotek, 23.4.2017, 113 zobrazení, 7 komentářů
14 fotek, 13.1.2017, 282 zobrazení, přidat komentář
Paní Karásková - moje spolupracovnice, odešla do důchodu a na rozloučenou nám přinesla vlastnoručně pečené - vynikající koláčky. Musím podotknout, že je měla hodně malinkaté ( já takové nedokážu ) a táááák lahodné. Měly neobyčejný úspěch, a tak musela čerstvá důchodkyně ještě zaslat pro celou dílnu recep. Rozpis na těsto sedí výborně - počas hnětení je trochu řidší, ale tak to má být. Je důležité jej dvakrát přemísit. Posýpky je trošku víc, můžete mírně surovin ubrat. Koláčky jsem pekla už 5 x, všem chutnaly a nikdy nic nezbylo. Stejně mi přijde, že je měla p.Karásková ještě lepší, jak já a takové úhlednější, prostě dokonalé.
Suroviny na těsto : 3 žloutky , 2 dcl oleje, 1/4 l mléka, 1 kostka drožďí, 10 dkg ml. cukru. 40 dkg hladké mouky, špetku soli, 2 lžíce rumu.
2 dcl oleje se žloutky vyšleháme. Z trochy mléka ( odebraného z celkového množství ), lžíce cukru a 1 kostky kvasnic necháme vzejít kvásek. Všechny suroviny dohromady zpracujeme na těsto, 2 x přemísíme během kynutí.
Suroviny natvarohovou náplň : 1/2 kg tvarohu, 25 dkg cukru krystalu, rozinky. Můžeme přidat i strouhanou citronovou kůru.
Suroviny na posýpku : 1/2 másla, 10 dkg polohrubé mouky, 10 dkg hladké mouky, 5 dkg mletého cukru + vanilka.
Ještě potřebujeme 1 rozšlehané vejce na potření koláčků a povidla.
3 fotky, 18.11.2016, 27 zobrazení, 3 komentáře | koníčky, jídlo
Naprosto jednoduché,chutné.
Suroviny: 400 g červené vařené řepy /nakrájené na kousíčky/
200 g másla,50 g krystal.cukru,400 g a něco na vál hladké mouky.
Řepu s máslem pomixovat,pak přidat cukr a mouku a vypracovat vláčné,lehce gumové těsto.
Vyválet opravdu tenký plát,vykrájet formičkou tvar a hodit na plech s pečícím papírem.
Péct na 180 °C cca 10 - 15 minut -poznáte podle toho,že by po vychladnutí měly být lehce křupavé.
8 fotek, 10.5.2016, 120 zobrazení, 26 komentářů
Je táááák dobrá a tááák zdravá.... :-)
14 fotek, 15.6.2013, 121 zobrazení, 130 komentářů | rodina-přátelé
ALB 89 - Ještě ve mně doznívá docela silný duchovní zážitek, který mi poskytla kamarádka Karin. Jsme spolužačky od základky. Vždycky mě přivedla k neuvěřitelným věcem – kvůli ní jsem začala chodit do hudebky, kvůli ní jsem se jeden čas věnovala potápění. Teprve před nedávnem mi pomohla objevit další skvělou záležitost – a to jógu. V pátek nám četla malý příběh, který byl pro mě velmi silný. Podotýkám, že ani jedna nejsme věřící – ve smyslu katolík, protestant. Není důležité, co si kdo bude představovat pod pojmem Pán – může to být Bůh, může to být energie z prostoru, můžeme to být my sami.

Pak se mi zdál sen. Šel jsem po pláži po Pánově boku. Naše nohy zanechávaly v písku dvojici stop: moje a Pánovy.

Napadlo mě - byl to přece sen - že každý krok představuje jeden den mého života. Zastavil jsem se, abych se podíval na všechny stopy, které mizely v dálce. A všiml jsem si, že se jedny stopy čas od času ztrácejí.

Vzpomínal jsem na svůj život. Kupodivu ta místa, kde byla jen jedna dvojice stop, odpovídala těm nejsmutnějším dnům. Dnům, kdy jsem prožíval úzkost a netrpělivost, sobectví a špatnou náladu, zkoušky a pochybnosti, nepochopitelným dnům plných utrpení. S výčitkou v hlase jsem se obrátil k Pánovi:

"Ty jsi nám slíbil, že s námi zůstaneš po všechny dny. Proč jsi svůj slib nedodržel? Proč jsi mne opustil v nejhorších chvílích mého života, ve dnech, kdy jsem tě nejvíc potřeboval?"

Pán se usmál: "Synu, chlapče můj, nepřestal jsem tě milovat ani na okamžik. Tam, kde vidíš jen jedny stopy, v nejtěžších chvílích tvého života... to jsou mé stopy, protože jsem tě nesl v náručí."

(Jsme stále plní pochybností a starostí, přitom stačí tak málo - chtít a věřit. Je to v nás a kolem nás:-) To nejsou má slova, vypůjčila jsem si je od přítele, kterého si vážím)
11 fotek, 1.9.2013, 332 zobrazení, 214 komentářů | doma, koníčky
ALB 125 - Nenapadlo mne nic jiného, než překopírovat recept a návod z fsb, pro ty kteří se odhodlají vyzkoušet :-)
Důležité upozornění - těsto musí být vážně asi docela husté - já mouku přídávala a stejně se trhalo na sklenicích a strašně rychle kynulo...

Jooo - ale na chuť jsou parádní :-)

POTŘEBNÉ PŘÍSADY :
Těsto: 350 g polohrubé mouky, 200 g hladké mouky, 80 g másla, 2 vejce, 3 lžíce moučkového cukru, 250 ml mléka, 20 g droždí, 2 lžíce rumu, špetka soli
Drobenka: olej, skořicový cukr,... vanilkový cukr, ořechy, kokos, kakao

POSTUP :
Do misky dáme mouku, rozpuštěné máslo, moučkový cukr, vejce a špetku soli. Připravíme si kvásek-do zahřátého mléka dáme lžičku cukru a droždí. Přidáme do směsi a vypracujeme těsto (podle potřeby přidáváme mouku). těsto musí být tuhší. Necháme vykynout ( já vše dělala v pekárně). Vykynuté těsto rozdělíme na bochánky, z kterých vyválíme dlouhéhé válečky, kterými se pevně omotají namaštěné sklenice tak, aby se překrývaly. Namotaný trdelník potřeme olejem a obalíme válením drobenkou, tím se těsto krásně rozpláskne po obvodu sklenice. Já jsem použila skořicový cukr a ořechy. Můžete použít ořechy, kokos, vanilkový cukr, kakao .... Pečeme ve vyhřáté troubě při 160 - 170 stupních do zlatova asi 20 min.Sklenice neprasknou! Po upečení ihned stáhneme trdelník ze sklenice a pocukrujeme. Z uvedeného množství těsta vyšlo 9 trdelníků. Dobrou chuť!Zobrazit více
9 fotek, 12.2.2016, 193 zobrazení, 37 komentářů
Jednoduché a levné pečení, jehož výsledkem je skvělý výsledek :-)
10 fotek, prosinec 2014, 348 zobrazení, 35 komentářů | doma, klasická-fotografie, ostatní, rodina-přátelé
Jeden super receptík ze zbylých bílků :-)
Album 207
31 fotek, březen 2008 až duben 2014, 1 592 zobrazení, 303 komentářů | rodina-přátelé, zábava
ALB 524 - BELE KALENDÁŘ - KVĚTEN

Skončila roční práce na vytvoření univerzálního kalendáře na každý den v roce, který by přinášel na ten který den námět k přemýšlení a malému zastavení. Alba jsou rozptýlena mezi více jak 200 jiných, a komu by se chtělo se s tím hledat

Proto nabízím celkový přehled úvodních snímků s linkem na jednotlivé měsíce - bude to tak nejen pro mne pohodlnější…... http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_UNI_KALENDAR

Pokud k tomu přistupuje někdo poprvé, tak CO TAM BUDE ?
* Každý den má svůj neopakovaný snímek
* Každý den má jednu hlavní myšlenku k zamyšlení
* Každý den má odkaz na nějakou skladbu, nebo zajímavost k relaxaci či poznání

Album je veřejné, tak ho je možné využít a poslat link toho příslušného dne někomu, komu třeba udělá radost

http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_LEDEN ALBUM č. 422 – BELE LEDEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_UNOR ALBUM č. 450 – BELE ÚNOR
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_BREZEN ALBUM č. 472 – BELE BŘEZEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_DUBEN ALBUM č. 499 – BELE DUBEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_KVETEN ALBUM č. 524 – BELE KVĚTEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_CERVEN ALBUM č. 541 – BELE ČERVEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_CERVENEC ALBUM č. 566 – BELE ČERVENEC
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_SRPEN ALBUM č. 574 – BELE SRPEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_ZARI ALBUM č. 590 – BELE ZÁŘÍ
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_RIJEN ALBUM č. 624 – BELE ŘÍJEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_LISTOPAD ALBUM č. 640 – BELE LISTOPAD
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_PROSINEC ALBUM č. 670 – BELE PROSINEC

Hezkou zábavu přeji :-)
30 fotek, červen 2012 až březen 2014, 2 391 zobrazení, 377 komentářů | rodina-přátelé, zábava
ALB 499 - BELE KALENDÁŘ - DUBEN

Skončila roční práce na vytvoření univerzálního kalendáře na každý den v roce, který by přinášel na ten který den námět k přemýšlení a malému zastavení. Alba jsou rozptýlena mezi více jak 200 jiných, a komu by se chtělo se s tím hledat

Proto nabízím celkový přehled úvodních snímků s linkem na jednotlivé měsíce - bude to tak nejen pro mne pohodlnější…... http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_UNI_KALENDAR

Pokud k tomu přistupuje někdo poprvé, tak CO TAM BUDE ?
* Každý den má svůj neopakovaný snímek
* Každý den má jednu hlavní myšlenku k zamyšlení
* Každý den má odkaz na nějakou skladbu, nebo zajímavost k relaxaci či poznání

Album je veřejné, tak ho je možné využít a poslat link toho příslušného dne někomu, komu třeba udělá radost

http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_LEDEN ALBUM č. 422 – BELE LEDEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_UNOR ALBUM č. 450 – BELE ÚNOR
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_BREZEN ALBUM č. 472 – BELE BŘEZEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_DUBEN ALBUM č. 499 – BELE DUBEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_KVETEN ALBUM č. 524 – BELE KVĚTEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_CERVEN ALBUM č. 541 – BELE ČERVEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_CERVENEC ALBUM č. 566 – BELE ČERVENEC
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_SRPEN ALBUM č. 574 – BELE SRPEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_ZARI ALBUM č. 590 – BELE ZÁŘÍ
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_RIJEN ALBUM č. 624 – BELE ŘÍJEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_LISTOPAD ALBUM č. 640 – BELE LISTOPAD
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_PROSINEC ALBUM č. 670 – BELE PROSINEC

Hezkou zábavu přeji :-)
11 fotek, 2.2.2013, 204 zobrazení, 51 komentářů | doma
ALB 46 - Slíbila jsem Marušce jednoduché pečení. Vskutku je tak jednoduché, že nevyžaduje žádný recept, všechno se vejde pouze do popisek. Autor psal, že výsledek mnohonásobně převažuje vynaložené úsili - je to pravda
31 fotek, květen 2007 až únor 2014, 1 342 zobrazení, 726 komentářů | rodina-přátelé, zábava
ALB 472 - BELE KALENDÁŘ - BŘEZEN

Skončila roční práce na vytvoření univerzálního kalendáře na každý den v roce, který by přinášel na ten který den námět k přemýšlení a malému zastavení. Alba jsou rozptýlena mezi více jak 200 jiných, a komu by se chtělo se s tím hledat

Proto nabízím celkový přehled úvodních snímků s linkem na jednotlivé měsíce - bude to tak nejen pro mne pohodlnější…... http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_UNI_KALENDAR

Pokud k tomu přistupuje někdo poprvé, tak CO TAM BUDE ?
* Každý den má svůj neopakovaný snímek
* Každý den má jednu hlavní myšlenku k zamyšlení
* Každý den má odkaz na nějakou skladbu, nebo zajímavost k relaxaci či poznání

Album je veřejné, tak ho je možné využít a poslat link toho příslušného dne někomu, komu třeba udělá radost

http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_LEDEN ALBUM č. 422 – BELE LEDEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_UNOR ALBUM č. 450 – BELE ÚNOR
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_BREZEN ALBUM č. 472 – BELE BŘEZEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_DUBEN ALBUM č. 499 – BELE DUBEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_KVETEN ALBUM č. 524 – BELE KVĚTEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_CERVEN ALBUM č. 541 – BELE ČERVEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_CERVENEC ALBUM č. 566 – BELE ČERVENEC
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_SRPEN ALBUM č. 574 – BELE SRPEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_ZARI ALBUM č. 590 – BELE ZÁŘÍ
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_RIJEN ALBUM č. 624 – BELE ŘÍJEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_LISTOPAD ALBUM č. 640 – BELE LISTOPAD
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_PROSINEC ALBUM č. 670 – BELE PROSINEC

Hezkou zábavu přeji :-)
46 fotek, červenec 2012 až leden 2015, 973 zobrazení, architektura, cestování, dokumenty
Budu ráda, když vás i toto album inspiruje k výletům po karlovarsku :-)
BELE ÚNOR  10 | bele
29 fotek, květen 2008 až leden 2014, 3 834 zobrazení, 669 komentářů | rodina-přátelé, zábava
ALB 450 - BELE KALENDÁŘ - ÚNOR

Skončila roční práce na vytvoření univerzálního kalendáře na každý den v roce, který by přinášel na ten který den námět k přemýšlení a malému zastavení. Alba jsou rozptýlena mezi více jak 200 jiných, a komu by se chtělo se s tím hledat

Proto nabízím celkový přehled úvodních snímků s linkem na jednotlivé měsíce - bude to tak nejen pro mne pohodlnější…... http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_UNI_KALENDAR

Pokud k tomu přistupuje někdo poprvé, tak CO TAM BUDE ?
* Každý den má svůj neopakovaný snímek
* Každý den má jednu hlavní myšlenku k zamyšlení
* Každý den má odkaz na nějakou skladbu, nebo zajímavost k relaxaci či poznání

Album je veřejné, tak ho je možné využít a poslat link toho příslušného dne někomu, komu třeba udělá radost

http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_LEDEN ALBUM č. 422 – BELE LEDEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_UNOR ALBUM č. 450 – BELE ÚNOR
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_BREZEN ALBUM č. 472 – BELE BŘEZEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_DUBEN ALBUM č. 499 – BELE DUBEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_KVETEN ALBUM č. 524 – BELE KVĚTEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_CERVEN ALBUM č. 541 – BELE ČERVEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_CERVENEC ALBUM č. 566 – BELE ČERVENEC
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_SRPEN ALBUM č. 574 – BELE SRPEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_ZARI ALBUM č. 590 – BELE ZÁŘÍ
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_RIJEN ALBUM č. 624 – BELE ŘÍJEN
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_LISTOPAD ALBUM č. 640 – BELE LISTOPAD
http://bele.rajce.idnes.cz/BELE_PROSINEC ALBUM č. 670 – BELE PROSINEC

Hezkou zábavu přeji :-)
52 fotek, září 2010, 446 zobrazení, 332 komentářů | cestování, klasická-fotografie, příroda
... během dovolené na Peloponésu (Tolo) jsem "potkala" různé stromy, některé mi už tehdy byly známé, jiné jsem však viděla poprvé v životě, takže jsem je neznala; byly vždy něčím zajímavé - většinou svými plody (byl podzim), ale některé i v této roční době ještě (a nebo znovu) kvetly ... Možná se rádi podíváte :-)

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.